Další významná novela zákoníku práce schválena
s účinností od 1. srpna 2024 a 1. ledna 2025 a
Aktuální problematika pracovněprávních vztahů
podle zákoníku práce ve světle posledních věcných změn
vyplývajících z naposledy schválených novel zákoníku práce
Cílovou skupinou, které je seminář především určen, jsou personalisté, mzdové účetní a vedoucí zaměstnanci zaměstnavatelů působících nejen v podnikatelské sféře, ale též v rozpočtové či příspěvkové oblasti a další zájemci s minimálně základní orientací v pracovněprávní problematice.
Seminář s omezeným počtem účastníků nabízí možnost individuálních konzultaci a posouzení konkrétních případů a situací řešených při praktickém uplatňování jednotlivých ustanovení zákoníku práce.
Lektor: Mgr. Zdeněk Schmied –
vrchní rada v odboru pracovněprávní legislativy Ministerstva práce a sociálních věcí
Program: Zákonem č. 230/2024 Sb. byla s účinností od 1.8.2024 (část) a 1.1.2025 (zbývající část) provedena zatím poslední novelizace zákoníku práce s řadou významných věcných změn týkajících se kolektivních smluv, pracovní doby a doby odpočinku zdravotnických pracovníků, zavedení mzdy a příplatku za zvýšenou zátěž těchto pracovníků, možnosti tzv. „samorozvrhování“ pracovní doby zaměstnancem zařazeným na pracovišti zaměstnavatele, minimální mzdy a valorizačního mechanismu jejího stanovení, zrušení zaručené mzdy, změn režimových příplatků „dohodářů“, jiných důležitých překážek v práci, dodatkové dovolené, zrušení „plánu dovolených“, změny povahy odstupného při pracovním úrazu nebo onemocnění nemocí z povolání, tzv. subdodavatelské odpovědnosti a některé další.
Druhá část semináře má konzultační charakter a je zaměřena především na poznatky a zkušenosti z aplikace předcházející tzv. transpoziční novely zákoníku práce provedené zákonem č. 281/2023 Sb. s účinností od 1.10.2023 a 1.1.2024 se zaměřením především na problematické části pracovněprávní úpravy z hlediska aplikační praxe, jakými jsou například vznik, změny a skončení pracovního poměru včetně informační povinnost zaměstnavatele, rozvrh pracovní doby, překážky v práci a dovolenou tzv. „dohodářů“, nové pojmy nepřetržitých odpočinků (denní a týdenní), podmínky výkonu práce na dálku a náhrada nákladů s ní spojených, zvláštní pracovní podmínky pečujících zaměstnanců, doručování písemností v pracovněprávních vztazích.
Datum konání: 10. října 2024
Místo konání: Přednáškový sál – G Domu kultury v Šumperku, Sady 1. máje Šumperk
Dům kultury se nachází 10 minut pěší chůze od autobusového, vlakového nádraží. Projít nadstřešeným průchodem Domu kultury směrem do parku a přednáškový G sál se nachází na levé straně.
. Prezence od 8:30 hodin Zahájení semináře: v 9:00 hod., ukončení asi ve 13.00
Informace o semináři: Seminář zajišťuje Petr Lekeš – vzdělávací agentura Akreditovaná instituce MV ČR, přidělené číslo: AK/I-20/2010. IČO: 717 70 844, nejsme plátci DPH. Kontakt: Mobil: 776 574 359. Účastnický poplatek ve výši 1500,- Kč (v ceně je započítáno: drobné občerstvení, káva, minerálka, písemný materiál) , uhraďte u Komerční banky a.s., Uh. Hradiště na číslo účtu: 35 – 58 21 81 02 57/ 0100 Variabilní symbol 3924, poplatek uhraďte do 9.10. 2024, nebo hotově v den konání u prezentace.
………………………………………………………………………………………………………………………………
E-mail: info@vzdelavanilekes.cz, http://www.vzdelavanilekes.cz
Tel.: 776 574 359
Doklad za zaplacení semináře a osvědčení o absolvování tohoto vzdělávacího programu obdržíte v den jeho konání, při prezentaci, s údaji uvedenými na této přihlášce.